Türkiye Cumhuriyeti

Milano Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı


Değerli vatandaşlarım,

 

Milano’daki görevime 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle başlamış bulunuyorum. İtalya’nın kuzeyindeki bu güzel kentte görev almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Görev sürem boyunca siz kıymetli vatandaşlarımızla her vesileyle biraraya gelmeyi, sorunlarınıza çözüm bulmayı ve sizlere en iyi hizmeti sunmayı arzu ediyorum. Başkonsolosluğumuzun kapısının sizlere her zaman açık olduğunu lütfen unutmayınız. Bizleri sadece resmi işlem yapmak için gelinen bir devlet kurumu olarak görmemenizi özellikle rica ediyorum. Bizi her vesileyle ziyaret etmenizi, sıkıntılarınız ve dertlerinizin yanısıra sevinçlerinizi ve başarılarınızı da bizlerle paylaşmanızı diliyorum.

 

Bu vesileyle sizlere bir müjde vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi selefim Sayın Aylin Sekizkök’ün özverili gayretleriyle Milano’nun en mutena semtlerinden birinde ülkemize yakışan bir Başkonsolosluk binası satın aldık. Bu yıl sonunda yeni Başkonsolosluk binamızı hizmete açarak, fiziki şartlarımızı geliştirmeyi ve size layık olan en iyi hizmeti, en iyi koşullarda vermeyi amaçlıyoruz.

 

Kıymetli vatandaşlarım,

 

İtalya’ya gelişinizden bu yana sizlerin bu ülkeye gayet iyi uyum sağladığınızı, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğinizi memnuniyetle görüyoruz. Kültürel kimlik ve değerlerinizi koruyarak, yaşadığınız toplumun siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına aktif olarak katılmanız bizim de önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Birlik ve beraberlik anlayışı içinde bulunduğunuz ülkede sizlere sunulan haklardan en etkin şekilde yararlanmanız için biz de Başkonsolosluk olarak her türlü gayreti gösterecek, her ihtiyaç duyduğunuzda sizlerin yanınızda olacağız.Değerli vatandaşlarım,

 

Görev bölgemizdeki Milano, Torino, Bologna, Venedik ve Padova gibi şehirlerin seçkin üniversitelerinde lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören çok sayıda öğrencimiz bizim için birer iftihar vesilesidir. Gençlerimizin başarıları ve İtalya’nın entelektüel yaşamına yaptığı katkılardan gurur duyuyoruz.

 

 Öte yandan, tüm vatandaşlarımıza konsolosluk hizmetlerinin en hızlı şekilde yapılabilmesi için kullanıma sunulan ve konsolosluk işlemleriyle ilgili bilgilerin ayrıntılı olarak yer aldığı Konsolosluk internet sitesinden (www.konsolosluk.gov.tr) aktif olarak istifade etmelerini öneriyorum. Güncel duyurularımızı internet sitemizden (www.milano.bk.mfa.gov.tr) ve facebook sayfamızdan (*) takip edebilirsiniz. Ayrıca, e-posta ile de (consolato.milano@mfa.gov.tr) bilgi taleplerinizi ve sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

 

Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, şahsım ve Başkonsolosluk personelimiz adına sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Hami AKSOY

 

Başkonsolos

 

*http://www.facebook.com/pages/TC-Milano-Ba%C5%9Fkonsoloslu%C4%9Fu/156106171152383?ref=stream